Top
 • پرورش کودک دوزبانه چیست ؟ ( آشنایی با متد جدید)

   

  بدیهی است که خواسته هر پدر و مادر متعهدی آنست که برای موفقیت فرزند خود بهترین موقعیت ها رافراهم سازد. در دنیای پر رقابت امروز که با شتاب هر چه تمام تر به سمت جهانی شدن پیش می رود، یکی از بزرگترین امتیازات برای فرزندان دو زبانه بودن است.

   

  این امر نه تنها در دوران مدرسه و هنگام کاریابی امتیازی بزرگ به حساب می آید، بلکه در امر مهارتهای شناختی و حل مسله نیز به شدت اثر گذار است. هر چند پیمودن این راه برای اولیا خالی از نگرانی نیست لیکن روشهای فراوانی وجود دارند که با بکار گیری آنها مطمئنا فرزند شما می تواند در دوران کودکی بیشترین بهره را از یادگیری یک زبان داشته باشد.


 • نکته های مهم برای آموزش زبان کودکان ( دوزبانگی )

   

   

  نکاتی که باید در طول دوره آموزش برای کودکان رعایت شود :

   

  1- بی تفاوت باشید : اگر کودک شما شروع به پیشرفت کرده است و کلمه یا جملات را بیان میکند لطفا کاملا بی تفاوت باشید و شادی خود را پنهان کنید ، اصلا تشویق نکنید و کودک خود را مجبور به تماشای کارتون ها نکنید کاملا عادی برخورد کنید .

   

  2- کارتون فارسی را از برنامه روزانه کودک حذف کنید : برای نتیجه گیری صحیح لازم است کارتون فارسی کامل حذف شود زیرا کودکان باید عادت به دیدن کارتون های انگلیسی کند و بتوانند با آنها ارتباط برقرار کنند و یادگیری صورت گیرد .

   


 • تفاوت آموزش مستقیم و غیرمستقیم برای کودکان در چیست ؟

   

  آموزش مستقیم کودکان یعنی چه؟

  آموزش مستقیم هدفی خاص و محدود دارد که در آن کودک باید مفهومی معین را یاد بگیرد و آن را با مفاهیم قبلی ذهن خود مربوط کند و از آن در مسائلی که برایش پیش می آید بهره بگیرد. مثلاً آموزگار حرف «ن» را به کودک می آموزد؛ او باید آن را یاد بگیرد و کلماتی را که در آنها حرف «ن» بکاررفته است بخواند و بنویسد ودر همه جا آن را باز شناسد، یا از راه مشاهده های گوناگون دریابد که گیاه از دانه می روید؛ بتواند دانه را باز بشناسد، آن را بکارد و اهمیت دانه را از نظر زندگی گیاهی دریابد.


 • باور های اشتباه درباره پرورش کودک دوزبانه

   

  شاید خیلی از شما تصمیم گرفته‌اید کودک خودتان را دوزبانه پرورش دهید، ولی موج عظیمی از باورهای منفی اطرافیان سمت شما هجوم می‌آورد و عقاید عجیب‌ و غریب خودشان را به شما تحمیل می‌کنند.

  شما به ‌عنوان فردی که دنبال بالابردن سطح آگاهی خود هستید، باید نظرات آن‌ها را بشنوید و از آن‌ها تشکر کنید که شما و کودک شما دغدغۀ آن‌هاست، ولی مسیر صحیح را خودتان انتخاب کنید.