در این شیوه از آموزش مهمترین مسئله لذت بردن کودک از مجموعه های مورد علاقه آن می باشد که باعث یادگیری عمیق تری خواهد شد .

گاهی ممکن است کودک به یک مجموعه خاصی علاقه ویژه داشته باشد و آن را بارها تکرار کند که این مورد بسیار خوب و باعث خوشحالی است و برگ بنده ای برای والدین می باشد زیرا با تکرار آموزش خیلی بهتر نهادینه می شود .

از طرفی ممکن است مجموعه ای را دوست نداشته باشد که ممکن است موجب دلسردی والدین گردد ، اما رفتارها و روحیات کودکان بصورت ماهیانه در حال تغییر است پس اصلا نگران و نا امید نشوید و در فاصله زمانی های بعدی مجدد از مجموعه های دیگر استفاده کنید زیرا این مجموعه ها برای دوزبانگی کودکان شما لازم و مفید می باشد  .

یکی از دلایل این امر تهیه مجموعه های غیر کارشناسی و خارج از رده سنی کودک می باشد ، دلیل دوم تاخیر در شروع آموزش می باشد زیرا زبان این مجموعه ها برای کودک نا آشنا و بیگانه هستند که این امر با گذر زمان و ارتباط کودک با مجموعه ها رفع خواهد شد .

پیشنهاد میشود به مرور کارتون ها و مجموعه های جذاب و مورد علاقه بیشتری با زبان انگلیسی در کنار پکیج ها تهیه و جایگزین کارتون های فارسی شود تا کودک کم کم عادت به دیدن کارتون های انگلیسی کند .

کارشناسان معتقد هستند که نباید با اسرار و فشار کودک را مجبور به دیدن مجموعه هایی که علاقه ندارند کرد و با بی اعتنایی و سیاست های تربیتی با صبوری از این مرحله عبور کنید .

کارشناسان معتقد هستند که کافیست کودکان به حساسیت و نقطه ضعف شما پی ببرند آنها از این امر برای رسیدن به خواسته های خود سوء استفاده خواهند کرد .

 

مطالب مرتبط :

 

نکات مهم پرورش کودک دوزبانه

 

باور های اشتباه درباره پرورش کودک دوزبانه

 

تفاوت آموزش مستقیم و غیر مستقیم کودکان

 

فرآیند یادگیری زبان از بارداری تا 4 سالگی

 

پرورش کودک دوزبانه چیست ؟