طبق نظریه کراشن اکثر یادگیرندگان زبان انگلیسی دوران سکوت (silent period) را تجربه میکنند که یک بازه زمانی است که زبان اموز قادر به صحبت کردن یا برقراری ارتباط به زبان دوم نیست.

این دوره قبل از آنکه زبان آموزان به تولید شفاهی در زبان برسند اتفاق می افتد و معمولا مرحله پیش تولید (pre- production)  است. زبان آموزان نباید قبل از آنکه آماده شوند شروع به مکالمه کنند و نباید با قرار دادن آنها در تنگنا آنها را سرخورده کرد.

در طول "دوره سکوت"، کودک تنها بر شنیدن تمرکز می کنند. بعد از 6 - 12 ماه گوش دادن مستمر و زیاد، کودک شروع به صحبت کردن طبیعی و خودکار می کنند، بدون نیاز به هیچ گونه تلاش یا حتی فکر کردن!

برخی والدین به اشتباه این دوره را توقف زبان آموزی می پندارند و از ادامه صرف نظر میکنند در صورتی که این دوره گذاراست و کودکان درحال تجزیه و تحلیل زبان دوم هستند .

در بیشتر موارد کودکان دربازی های خود به زبان انگلیسی صحبت میکنند و ظاهرا به کارتون توجه نمی کنند اما زمانی که شما تلویزیون را خاموش میکنید آنها متوجه شده و اعتراض میکنند ، پس اگر کودکان جلوی تلویزیون نمینشینند نشان از آن نیست که به آن توجه نمیکنند .

 

مطالب مرتبط :

 

نکات مهم پرورش کودک دوزبانه

 

باور های اشتباه درباره پرورش کودک دوزبانه

 

تفاوت آموزش مستقیم و غیر مستقیم کودکان

 

فرآیند یادگیری زبان از بارداری تا 4 سالگی

 

پرورش کودک دوزبانه چیست ؟