Top
 • فرآیند یادگیری زبان در کودکان

   

   

  تصور اکثریت بر این است که یادگیری زبان از لحظه تولد شروع می‌­شود. ولی دانشمندان واشنگتن، استکهلم و هلسینکی دریافتند که جنین در رحم مادر کاملا صداها را می­‌شنود. آنها یک فایل ضبط شده متشکل از چندین کلمه مشخص را به مادران دادند و از آنها خواستند در هفته‌های آخر حاملگی این فایل­ها را پخش کنند. جنین در رحم مادر تقریبا 50 تا 71 بار این کلمات را خواهد شنید. بعد از تولد این کودکان مورد آزمایش قرار ­گرفتند. دانشمندان با گرفتن نوار مغز EEG از این کودکان وقتی آن کلمات پخش می­‌شدند تصاویر مغز آنها را مشاهده­ کردند.


 • توقف در آموزش زبان کودکان ( دوره سکوت در دوزبانگی )

   

  طبق نظریه کراشن اکثر یادگیرندگان زبان انگلیسی دوران سکوت (silent period) را تجربه میکنند که یک بازه زمانی است که زبان اموز قادر به صحبت کردن یا برقراری ارتباط به زبان دوم نیست.

  این دوره قبل از آنکه زبان آموزان به تولید شفاهی در زبان برسند اتفاق می افتد و معمولا مرحله پیش تولید (pre- production)  است. زبان آموزان نباید قبل از آنکه آماده شوند شروع به مکالمه کنند و نباید با قرار دادن آنها در تنگنا آنها را سرخورده کرد.

   


 • مصاحبه با ریتا روزنبک متخصص پرورش کودک دوزبانه

   

  خانم ریتا روزنبک متخصص و مولف چندین کتاب و مقاله در زمینه پرورش کودک دوزبانه و مادر 2 دختر چند زبانه می باشد. اولین کتاب وی در سال 2014 با عنوان پرورش کودک دوزبانه “Bringing up a Bilingual Child” منتشر شد و با فروش بالا مورد استقبال بسیاری از خانواده ها قرار گرفت. به گفته این مولف این کتاب یک راهنمای آسان برای والدین و مربیانی است که می خواهند یک کودک دو یا چند زبانه پرورش دهند. وی هم اکنون مالک سایت بسیار بزرگ و پر بازدید Multilingual Parenting میباشد که در زمینه پرورش کودک دوزبانه فعالیت می کند.