Top
 • مصاحبه با ریتا روزنبک متخصص پرورش کودک دوزبانه

  خانم ریتا روزنبک متخصص و مولف چندین کتاب و مقاله در زمینه پرورش کودک دوزبانه و مادر 2 دختر چند زبانه می باشد. اولین کتاب وی در سال 2014 با عنوان پرورش کودک دوزبانه “Bringing up a Bilingual Child” منتشر شد و با فروش بالا مورد استقبال بسیاری از خانواده ها قرار گرفت. به گفته این مولف این کتاب یک راهنمای آسان برای والدین و مربیانی است که می خواهند یک کودک دو یا چند زبانه پرورش دهند. وی هم اکنون مالک سایت بسیار بزرگ و پر بازدید Multilingual Parenting میباشد که در زمینه پرورش کودک دوزبانه فعالیت می کند.


 • روش جدید تدریس انگلیسی برای کودکان با شعر و موزیک

  آموزش زبان انگلیسی برای کودکان یکی از شیرین ترین و دشوار ترین کار هاست. چرا که اگر این روند درست انجام نگیرید با مشکل دچار خواهیم شد.

  بهترین کار این است که اول با آموزش موزیکال حروف الفبای انگلیسی کار را آغاز کنیم. و به مرور زمان آن را گسترش داده تا به جمله و … برسانیم.

  در این نوع آموزش زبان انگلیسی برای کودکان انواع روش تدریس را به شما آموزش خواهیم داد که بدون نیاز به کلاس و … بتوانید کودکان خود را آموزش دهید.

  این آموزش همراه با شعر و موزیکال و رقص خواهد بود که می توانید فیلم ها و کارتون های آن را دانلود کنید و بعد ها از آن ساتفاده نمایید.


 • نکات مهمی که باید برای تدریس زبان به کودکان بدانید !

  اگر تا به حال آموزگار کودکان بوده‌اید، حتما می‌دانید که چقدر جذاب و رضایت‌بخش است. اما همیشه بازی و سرگرمی نیست. آنقدرها هم که به نظر می‌رسد آسان نیست. معلم‌هایی که دلشان می‌خواهد تدریس به کودکان را تجربه کنند باید بدانند که این کار، سختی‌ها و چالش‌های زیادی دارد.

  اگر معلم زبان کودکان هستید یا دوست دارید به کودکان درس بدهید، حتما مقاله زیر را بخوانید.

   واقعا برای تدریس آماده‌اید؟

  اگر می‌خواهید به کودکان درس بدهید برای اینکه فکر می‌کنید کار آسانی است، بهتر است اصلا شروع نکنید چون این کار مناسب شما نیست. کار کردن با کودکان انرژی و خلاقیت زیادی می‌طلبد. بچه‌ها همیشه شما را سرپا نگاه می‌دارند. آن‌ها همیشه شما را غافلگیر و متعجب می کنند اما  فکر نکنید چون می‌خواهید رنگ‌ها و حیوانات را درس بدهید، کار آسانی است. بعد از هر کلاس خسته می‌شوید اما شادیتان را نمی‌توانید با هیچ چیز عوض کنید.

  ادن به بچه‌ها لذت ببرید و یادگیری را برای آن‌ها لذت‌بخش کنید.


 • مفهوم دو زبانگی چیست و چه روش هایی برای دو زبانه شدن وجود دارد؟

  شکی نیست که تسلط بر یک زبان جدید برای همه ما به معنی باز شدن دری به سوی یک دنیای جدید است.

  از طرف دیگر هم یادگیری زبان دومی مثل انگلیسی به کلی زمان نیاز داشته و طبیعتا هزینه‌های خود را هم دارد. متاسفانه گاهی هم با وجود صرف این زمان و هزینه‌ها، باز هم به دلایلی موفق به یادگیری نشده و دچار ناامیدی و سرخوردگی می‌شویم.

  همین موقع است که همه سرزنش‌ها را حواله والدینمان می‌کنیم که “کاش وقتی بچه بودم برایم فکری کرده بودند”. شاید پدر و مادرِ بیچاره درهمان زمان هم کلی اصرار کرده بودند که در کلاس های زبان انگلیسی شرکت کنیم، اما به هر دلیلی حرفشان را گوش نکردیم و الان کلی پشیمان شده‌ایم.

  البته که برای یادگیری هیچ وقت دیر نیست. این کار فقط همت می‌خواهد و انگیزه. ما در موسسه ایران اروپا زبان آموز هفتاد و چندساله هم داشته‌ایم که با اعتماد به نفس کامل در کلاس های گروهی شرکت می‌کرد و پا به پای جوان‌ترها ترم‌ها را پشت سر می‌گذاشت.

  اما موضوع بحث ما این نیست.